قوانین رزرو هتل

ايجاد اختلال 
كساني كه به هر شكل در شبكه ايجاد مزاحمت نمايند ، از قبيل ايجاد رزروهاي موقت پي در پي يا تماسهاي تلفني و ... ، با هماهنگي قبلي صورت گرفته با سازمان گردشگري و قوه ي محترم قضاييه بخش جرائم اينترنتي ، برخورد جدي صورت خواهد گرفت. 

اطلاعات و مشخصات هتل ها 
مسئوليت تمام اطلاعات و مشخصاتي كه در مورد هتلها در سايت مشاهده مي گردد ، اعم از قيمت اتاقها ، روش محاسبه ي عوارض و حق سرويس ، صبحانه براي اتاقها ، استخر و سونا ، ترانسفر از فرودگاه و راه آهن و تمامي امكانات و تجهيزاتي كه نام برده شده است بعهده ي هتل مي باشد ، زيرا اين اطلاعات عيناً از هتلها اخذ گرديده و بر روي شبكه قرارداده شده است ، مسافريني كه كوچكترين شك و ترديدي در خصوص اطلاعات ذكر شده دارند ، بايد قبل از تصميم گيري در خصوص رزرو ، با هتل مستقيماً تماس گرفته و موارد را مطرح نموده و سپس تصميم گيري نمايند. با توجه به اينكه اين شبكه اجازه ارائه تلفن هتلها را به افراد ندارد ، مسافرين بايد خود از طريق مبادي كه به همين منظور ايجاد گرديده اند مانند اطلاعات تلفن 118 شماره ي هتل مورد نظر خود را تهيه نمايند. 

ورود به شهر و اقامت در هتل 
اين مركز هيچگونه مسئوليتي در قبال كلية مواردي كه در زمان ورود مسافر به شهر مورد نظر وجود دارد ، اعم از استقبال در فرودگاه و راه آهن ، كيفيت اتاق ، كيفيت غذا و خدمات هتل و غيره را ندارد ، ليكن در نظرسنجي هايي كه از مسافرين پس از سفر ايشان بعمل خواهد آمد ،(بصورت ارسال به ايميل شبكه) موارد از مسافرين اخذ گرديده و در صورت مشاهده مشكلات ، تمامي آنها به اتحاديه هتل ها منعكس خواهد شد. و در صورت کسرت مشکلات اطلاعات هتل از سايت حذف خواهد گشت . 

قوانین کنسلی رزرو

مسافرین محترم حتما قبل از واریز وجه و نهایی نمودن رزرو موارد زیر را به دقت مطالعه فرمایید. 

قوانین کنسلی از طرف مرکز: 

1-مسافرین محترم باید پس از تایید رزرو در اسرع وقت وجه رزرو را واریز نمایند،علل الخصوص در ایام پیک که ظرفیت اتاق هتل ها محدود می باشد تاخیر در واریزی وجه می تواند سبب پر شدن اتاق وعدم نهایی شدن رزرو گردد که در این موارد مرکز در حدامکان هتل دیگری را جایگزین و در غیر این صورت کل مبلغ به حساب مسافر عودت داده می شود. 

2- در موارد نادری ممکن است پس از تایید نهایی رزرو،به دلیل مشکلات فنی و خرابی در هتل و اتاق رزرو شده و یا مسائل امنیتی در شهر یا هتل رزو شده یا اشتباه هتل و یا کارمندان مرکز،رزرو نهایی شده با اعلام مرکز کنسل گردد،در این موارد مرکز در حدامکان هتل دیگری را جایگزین و در غیر این صورت کل مبلغ به حساب مسافر عودت داده می شود. 

قوانین کنسلی از طرف مسافر: 

1- مسافرین محترمی که به هر دلیل از انجام سفر منصرف می گردند باید در اسرع وقت کنسلی رزرو خود را به اپراتور پشتیبان رزرو خود اطلاع دهند که در هر زمانی و تحت هر عنوانی کنسلی صورت پذیرد علاوه بر کنسلی که از طرف هتل اعلام و کسر می گردد مبلغ 15 درصد از کل رقم رزرو به عنوان کارمزد مرکز کسر می گردد. 

2-مسیولیت نداشتن مدارک کامل هویت و زوجیت(در اکثر هتل ها تنها عقد نامه دائمی مورد پذیرش واقع می شود) که قانونا موجب عدم پذیرش میهمان درهتل می شود به عهده میهمان بوده و عموما هتل ها در این موارد یک شب کنسلی را دریافت می کنند. 

3-رزرو های نوروزی و رزروهای ایام پیک (تابستان،تعطیلات ،اعیاد،شهادت ائمه اطهار و...ایام پیک می باشد) به هیچ عنوان کنسل نمی شود و هیچ مبلغی به مسافر عودت داده نمی شود. 

4-رزرو های مربوط به هتل های کیش و قشم که اغلب گارانتی و تور می باشند و هتل هایی که در قالب خدمات تور ارائه می گردد به هیچ عنوان کنسل نمی شود. 

5-متاسفانه به دلیل اینکه قانون واحدی جهت مبلغ و میزان کنسلی هتل ها وجود ندارد و این قوانین بین شهر ها و هتل ها در ایام مختلف،متفاوت می باشد، تعیین مبلغ کنسلی به عهده هتل بوده و مرکز نقشی در تعیین میزان کنسلی ندارد و تنها در هر صورت کنسلی مبلغ 15 درصد کل مبلغ به عنوان کارمزد مرکز رزرواسیون کسر می گردد. 

6- مبلغی که باید به مسافر عودت داده شود به دلیل دریافت صورت حساب از هتل و انجام مراحل حسابداری بین 10 تا 15 روز از تاریخ اعلام کنسلی مسافر به حساب ایشان واریز می گردد.