راهنمای رزرو

تمام کاری که شما برای رزرو یک هتل میبایست انجام دهید در 3 مرحله زیر آورده شده است

1- جستجو و انتخاب هتل
 • هتلهای شهر مورد نظر شما و انواع اتاقهای آنها با حالتهای دارای ظرفیت و ظرفیت تکمیل ، برای شما ظاهر می گردند
 • قیمتهای مشخص شده عیناً مطابق قیمتهای اصلی هتل میباشد و در این میان کارمزد یا وجه اضافه ای متوجه شما نمی باشد ، مگر در مواردی که در توضیحات اصلی هتل ذکر گردیده است عوارض شهرداری و سرویس ( معمولاً 17%) به قیمتها اضافه گردیده است.
 • شما می توانید از بین اتاقهایی که دارای ظرفیت میباشند با توجه به نوع و قیمت ، یکی را انتخاب نموده و دکمه رزرو مقابل همان اتاق را کلیک نمایید
2- مشخصات مسافر
 • در این مرحله شما ، هتل ، نوع اتاق ، زمان ورود و مدت اقامت خود را مشخص نموده اید ، و فقط کافیست نام شخص اصلی یا یک نفر از مسافرین را بهمراه تلفنها و آدرس ایمیل در این قسمت مشخص کنید.
 • اگر برای این اتاق نیاز به نفر اضافه دارید مشخص نمایید.
 • در همین مرحله برای هتلهایی که امکان استقبال فرودگاهی را برای شما فراهم نموده اند اطلاعات پرواز شما نیز اخذ می گردد تا در مقصد از طرف هتل به استقبال شما بیایند.
 • پس از تکمیل اطلاعات می بایست دکمه ثبت را کلیک نمایید ، در این مرحله در صورتی که از بروزآوری اطلاعات هتل زمانی گذشته باشد ، با توجه به ایجاد مسئولیت برای شبکه ، امکان پرداخت شما تا زمان تایید تلفنی میسر نمی باشد ، لذا در صورتی که پیغام تایید تلفنی برای شما ظاهر شود ، میبایست با مرکز تماس برقرار نموده و جهت پرداخت خود تایید نهایی را اخذ نمایید و کلید پرداخت را کلیک نمایید.
3- پرداخت
 • اگر صاحب هر یک از کارتهای عضو شتاب میباشید براحتی میتوانید از آنها استفاده نموده و بطور خودکار رزرو خود را نهایی کنید در لحظه نهایی شدن رزرو ، هتل بصورت Online و در برخی موارد پس از کمتر از یک ساعت ، در سیستم خودش ، نام شما را مشاهده نموده و رزرو شما بمنزله تایید نهایی خواهد بود. شماره رزرواسیون خود را تا رسیدن به هتل در نزد خود نگاهداری نمایید . همچنین هرلحظه با وارد نمودن این شماره در صفحه اصلی در بخش پیگیری رزرو مشخصات کامل خود و اطلاعات رزرو را مشاهده خواهید نمود.
 • اگر دارای کارتهای پرداخت اینترنتی نمیباشید راه بعدی پرداخت از طریق حواله بانکی به شماره هایی است که در اختیار شما قرارداده شده است. پس از اینکه در این مرحله شماره رزرواسیون موقت خود را دریافت نمودید میبایست به یکی از شماره حسابهای بانکی و یا حسابهای عابربانک در ساعات کار شبکه و زمانهای مجاز پول حواله نموده و مجدداً با مراجعه به سایت در صفحه اصلی از طریق وارد نمودن شماره رزرو در بخش پیگیری رزرو به اطلاعات رزرو خود مراجعه نموده و شماره حواله بانکی خود را بهمراه زمان پرداخت مشخص نموده و ثبت نمایید ، رزرو شما پس از حداکثر یک ساعت نهایی می گردد و بطور خودکار به شما از طریق ایمیل یا تلفن اطلاع داده می شود . از این پس می توانید اطلاعات رزرو خود را از طریق بخش پیگیری رزرو مشاهده نمایید و میبایست این شماره را تا زمان رسیدن به هتل نگاهداری نمایید
 • خواهشمند است در هنگام رسیدن به هتل مدارک شناسایی معتبر (مانند شناسنامه) خود و همراهان را فراموش نفرمایید
 • مسافر به هر دليل ممکن است از سفر خود منصرف گردد ، در اين صورت درخواست لغو خود را از طريق اينترنت در بخش پيگيري رزرو ابلاغ مي نمايد ، و در اين مرحله زمان ثبت درخواست لغو نگهداري مي گردد ، در صورتي که تا قبل از 48 ساعت قبل از زمان رزرو اين درخواست انجام پذيريد ، در مواردي بدون جريمه هتل وجه مسافر با کسر 15% بابت کارمزد خدمات از وجه پرداختي کسر گرديده و مابقي به مسافر به همان طريقي که وجه را در اختيار مرکز قرارداده است باز مي گردد .
  همچنين لازم به ذکر است متاسفانه با توجه به اينکه تا اين لحظه بسياري از هتلهاي ايران تحت قانون يکساني عمل نمي نمايند و هرکدام قانون مربوط به خود را داشته و بازهم متاسفانه قانون ايشان نيز هر از چند گاه تغيير ميبابد ، پس از دريافت درخواست لغو رزرو از طرف مسافر ، قانون هتل استعلام شده و بر طبق اين قانون ، مبلغ جريمه بعلاوه 15% کارمزد خدمات بانکي از مبالغ دريافتي از مسافر کسر گرديده و مابقي به مسافر بازمي گردد ، لذا مسافر ميتواند قبل از سفر در صورت احتمال لغو از خود هتل ، قانون مربوطه را استعلام نموده و سپس جهت رزرو آن هتل تصميم گيري نمايد.